W pozycjonowaniu liczy się nie tylko umiejętne umieszczenie fraz kluczowych w treściach na stronie internetowej, ale też realistyczne spojrzenie na swoją docelową grupę klientów i tworzenie fraz tak, by trafiały one właśnie do najbardziej zainteresowanego grona odbiorców. Zyskujące na popularności usługi związane z zakupem materiałów budowlanych online są najlepszym przykładem tego, jak efektywne może okazać się połączenie fraz ogólnych z lokalnymi, stanowiącymi podstawę tzw. pozycjonowania lokalnego. 

 

Poniższe case study przedstawia przypadek naszego klienta z branży budowlanej, dla którego wykonaliśmy działania z zakresu pozycjonowania lokalnego w Warszawie, Bydgoszczy, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Chrzanowie, Górze Kalwarii, Człuchowie, Tychach, Słupsku, Czernichowie, Pile, Oświęcimiu, Mielcu, Rabowicach, Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim.

Jakie prace wykonaliśmy w ramach 10 miesięcznej współpracy i jak budowaliśmy widoczność marki w sieci?

 

Pozycjonowanie lokalne strony WWW – od czego zacząć?

Projekt, z którym zgłosił się do nas klient wymagał zbudowania wizerunku marki w sieci właściwie od początku. Stworzony przez nas serwis wwww w 2019 roku to pierwszy w Polsce platforma do sprzedaży betonu online z dowozem betonowozem bezpośrednio na plac budowy, firma miała jasno określone cele swojej działalności, ciekawy pomysł na markę i sporą świadomość swojej pionierskiej inicjatywy. Dotychczas nikt w Polsce nie prowadził serwisu internetowego pozwalającego na samodzielny zakup betonu online. 

Zatem trudności co nie miara ( nowa domena, nowy serwis – do tego sprzedażowy, brak historyczności).

Nasi specjaliści zostali poproszeni o stworzenie na tej podstawie dobrego systemu sprzedażowego online a zarazem spełniającego funkcję strony internetowej, która byłaby nie tylko zgodna z zasadami SEO i dobrze pozycjonująca w wyszukiwarkach, ale też przyciągająca uwagę pod względem wizualnym i spójna z pozostałym obszarami działań marki w sieci. Zadanie wymagało jasnego planu działania i określenia realistycznych do osiągnięcia celów. Na początek zadbaliśmy więc o znalezienie najlepszych fraz kluczowych i zauważaliśmy, że ogromną rolę odegrają tu frazy lokalne. 

Jak wystartować z pozycjonowaniem lokalnym?

Frazy lokalne w połączeniu z ogólnymi zadziałały tu jako metoda zawężenia grupy docelowej i umożliwiły dotarcie do tych klientów, którzy z największym prawdopodobieństwem będą gotowi skorzystać z oferty naszego klienta na podstawie wyświetlonej oferty, nie rezygnując z niej z powodu lokalizacji.

Lokalizacja w przypadku dostaw betonu ma kluczowe znaczenie, ponieważ usługę tą można świadczyć jedynie w obrębie 30 km od betoniarni, która jest w sieci operatora serwisu.

Frazy ogólne i tzw. długiego ogona ułatwiły z kolei pojawianie się w wyświetleniach użytkowników poszukujących odpowiedzi na bardzo konkretne zapytania i przyciągnięcie większej uwagi do strony, która już od początku będzie zmagała się ze sporą konkurencją.

 

Wizytówka Google Moja Firma i obecność w mapach Google

Jednym z ciekawszych i coraz lepiej wykorzystywanych narzędzi w pozycjonowaniu lokalnym jest usługa Google Moja Firma, umożliwiająca tworzenie wirtualnej wizytówki firmy, umieszczenie jej na mapach Google, zbieranie opinii klientów i wiele więcej. Na tym elemencie postanowiliśmy skupić się szczególnie – w momencie wyświetlania wyników dla zapytania w wyszukiwarce, użytkownicy na podstawie lokalizacji swojego urządzenia otrzymują wyniki najbliższe ich lokalizacji.

Właściwe przedstawienie firmy w formie wizytówki i umiejętne zawarcie w niej wszystkich najważniejszych zalet marki może zachęcić do odwiedzin strony głównej i zapoznania się z ofertą. Google Moja Firma można traktować jak bardzo rozbudowaną wersję meta tagów widocznych pod linkiem do strony – w tym wypadku opis jest jednak mocno rozszerzony.

Google Moja Firma to nie tylko wizytówka, ale i pełne narzędzie analityczne dla reprezentującej ją strony. Podobnie jak w przypadku doskonale znanych Google Analitycs   oraz Google Search Console otrzymujemy dostęp do statystyk naszej strony i interakcji, w jakie wchodzą z nią użytkownicy. Analizowanie takich danych pozwala znacznie łatwiej dopasować profil strony do klienta docelowego i zbadać, czy docieramy tam, gdzie planujemy.

Pozycjonowanie lokalne a działalność w mediach społecznościowych

Nasz klient, przed rozpoczęciem współpracy z Aionline.pl  nie prowadził działań na profilach w mediach społecznościowych. Na prośbę Klienta prowadzimy profile społecznościowe, gdzie udało się zbudować tam dość dobrą relację z obserwującymi , nasi specjaliści dość szybko pozyskali odpowiednie  profilowane audytorium  do komunikacji i angażowanie na profilu. Zarządzając profilami na Facebooku i Linkedin  skutecznie zsynchronizowaliśmy  działania w SM i na stronie internetowej.

Na efekty nie trzeba było długo czekać – klienci, którzy chcieli zapoznać się ze szczegółową ofertą marki mogli teraz z pomocą jednego kliknięcia przejść z profilu Facebookowego na stronę internetową i odwrotnie, trafiając na stronę przeglądać ostatnie wpisy marki w mediach społecznościowych. Dostępne widgety umożliwiły także włączenie na stronie mediów społecznościowych jako referencji dla marki – wyrażane przez byłych klientów opinie są często najlepszym czynnikiem decydującym dla nowych osób zainteresowanych ofertą. Szybki kontakt poprzez Messengera z miejsca stał się ulubioną formą kontaktu z serwisem www.

Pozycjonowanie lokalne dla branży budowlanej dla wielu lokalizacji Polsce. 

Strona internetowa naszego klienta powstała w drugim kwartale 2019 roku, a więc do chwili obecnej spędziliśmy na jej rozwoju prawie 11 miesięcy. Czas ten podzielony był na działania wstępne, w tym budowanie samej strony i jej początkowej widoczności w sieci, oraz późniejsze rozbudowywanie strony, zwiększające możliwości pozycjonowania lokalnego  dla ponad 20 lokalizacji w całej Polsce.

Stabilny wzrost fraz kluczowych w TOP 10 widoczny na poniższym wykresie pokazuje doskonale, że pozycjonowanie zawsze wymaga wkładu czasowego i że początkowe cele nie powinny być stawiane tu zbyt wysoko. Stabilność rozwoju jest znacznie ważniejsza, niż osiąganie wysokich pozycji szybko i bez szans na ich utrzymanie.

W chwili obecnej nasze działania seo z klientem z branży budowlanej   opierają się na dalszym budowaniu pozytywnego wizerunku marki w sieci i ciągłym doskonaleniu strony pod kątem SEO, głównie poprzez tworzenie nowych, wartościowych treści. W ostatnim czasie udało nam się stworzyć na stronie blog poradnikowy, cieszący się już teraz sporą popularnością wśród klientów marki. Stosowane w publikowanych tam treściach frazy lokalne i długiego ogona pozwalają sięgać po kolejne wysokie pozycje w wyszukiwarce, przyciągając każdego miesiąca uwagę coraz większego grona nowych użytkowników.

Pozycjonowanie nowego serwisu www– jak wybrać odpowiednich specjalistów? 

Pozycjonowanie lokalne wymaga od pozycjonerów nie mniejszego doświadczenia oraz umiejętności, niż w przypadku pozycjonowania na większą skalę. Dużą rolę gra tutaj znajomość rynku oraz trendów, a także analiza konkurencji. Szansa na pozytywne efekty pozycjonowania zwiększa się, gdy specjalista ma za sobą kilka udokumentowanych przykładów udanego pozycjonowania lokalnego.

Sukces po 10 miesiącach stabilnej współpracy z klientem, za co serdecznie dziękujemy całemu zespołowi z eBeton.pl.

W Aionline.pl współpracujemy z markami z całej Polski, nieustannie pogłębiając swoją wiedzę w kolejnych branżach dla jakich udaje nam się pracować. Jeżeli szukasz doświadczanych ekspertów lub chcesz zapytać o wycenę usługi pozycjonowania, skontaktuj się z nami poprzez formularz. Po wypełnieniu formularza otrzymasz bezpłatną wycenę działań dopasowanych do Twojego biznesu.

Potrzebujesz pozycjonowania regionalnego?

aionline.pl
Co możemy dla Ciebie zrobić?
Dziękujemy

Odpowiemy na Twoje zapytanie w ciągu 24 godzin.