Reklamy w Windows 11? Testy Microsoft ADS w Twoim systemie

16.03.2022
Marketing

Prawdopodobnie Microsoft testuje nowy typ reklamy w Eksploratorze plików w systemie Windows 11. Znany użytkownik Microsoft MVP i Twittera Florian Beaubois wykrył reklamę w najnowszej testowej wersji systemu Windows 11, zachęcającą użytkowników do skorzystania z Edytora Microsoft.

Reklamy mogły pojawić się u niektórych użytkowników systemu Windows 11, lecz przedstawiciele Microsoft twierdzą, że to pomyłka.

Brandon LeBlanc, starszy manager systemu Windows w oświadczeniu dla The Verge pisze: „Był to eksperymentalny baner, który nie miał być publikowany na zewnątrz i został wyłączony.”

Microsoft jest w stanie uruchomić reklamy Microsoft ADS w Windows 11

Chociaż reklamy nie miały być testowane na zewnątrz, jasne jest, że Microsoft jest w stanie uruchomić je w systemie Windows 11, a krótkie oświadczenie firmy nie wyklucza wyświetlania reklam w Eksploratorze plików w przyszłości.

Przesłanką ku tej tezie jest fakt iż, Microsoft dodał duży baner reklamowy do Eksploratora plików systemu Windows 10 już w 2017 r., promując opcje subskrypcji usługi OneDrive. Chociaż reklamy można łatwo odrzucić, nadal są frustrującym featurem w systemie operacyjnym, który nigdy wcześniej nie zawierał reklam. Wszak nie jest darmowym oprogramowaniem.

Microsoft od lat eksperymentuje z reklamami w systemie Windows

Producent i wydawca najpopularniejszego systemu operacyjnego na Świecie umieszcza już reklamy na ekranie blokady systemu Windows 10 i w menu Start , a w przeszłości także na pasku zadań. Co ciekawe, wiele wbudowanych aplikacji systemu Windows 8 również zawierało reklamy Microsoft.

Eksperyment Microsoftu może jednak zakończyć się niepowodzeniem. Użytkownicy są już zdenerwowani potencjalnymi nowymi reklamami w Eksploratorze plików, a jeśli Microsoft będzie kontynuował plan, jesteśmy przekonani, że ludzie znajdą poprawki i ulepszenia, aby ponownie wyłączyć niechciane reklamy.

Reklamy w oprogramowaniu i aplikacjach – Microsoft i Windows nie są wyjątkami!

Microsoft nie jest osamotniony w reklamowaniu własnych usług w systemie operacyjnym lub aplikacjach. Apple również lubi spamować ofertami, np. Apple Music, Apple Fitness i iCloud, kiedy kupisz nowego iPhone’a. Wiele osób doświadczyło też seansów pełnoekranowych reklam Apple TV Plus. O Google oczywiście nawet nie wspominamy 😉

Reklamy w Eksploratorze plików Windows 11. Użytkownicy szukają alternatyw

Testy wprowadzenia nowych reklam spotykają się póki co z nieprzychylnymi opiniami użytkowników Windows 11. Część z nich już korzysta z alternatywnych rozwiązań w zakresie eksploratora plików w systemie. Poniżej znajdziecie niektóre naszym zdaniem wartościowe komentarze.

  • „Używam Directory Opus już od jakiegoś czasu – świetny zamiennik zaawansowanego użytkownika. Eksplorator 11 jest po prostu zbyt ograniczony i wymaga zbyt wielu kliknięć.”
  • „Ale takie rzeczy stają się dla mnie mostem za daleko. Nie potrzebuję reklam w systemie Windows — potrzebuję środowiska bez rozpraszania uwagi. Nie przeszkadzało mi to w wyszukiwarce — ponieważ potencjalnie dostrzegam w tym jakąś wartość. Ale w Eksploratorze plików – to jest absolutnie śmieszne. Wiem, czego szukam i wiem, czego potrzebuję, aby to znaleźć. Nie potrzebuję sugestii na nic poza tym.”
  • „Często używam przeglądarki 3dBrowser firmy Mootools. Wykorzystuje go do śledzenia i przeglądania moich materiałów 3D, ale nadal używam Explorera. Muszę poszukać alternatywy. „
  • „Dzięki Bogu wolę 2-panelowe menedżery plików, więc nie używam/widzę zbyt wiele Eksploratora plików. Zastanawiam się, ile czasu upłynie, zanim MSFT umieści reklamy w oknach dialogowych Otwórz/Zapisz jako we wszystkich aplikacjach.”

Kategorie

Zapytaj nas

aionline.pl
Co możemy dla Ciebie zrobić?
Dziękujemy

Odpowiemy na Twoje zapytanie w ciągu 24 godzin.