Przygotowanie firmy do ery cyfrowej waluty

20.05.2020
Marketing

Wraz z rozwojem walut cyfrowych, takich jak Bitcoin, Ethereum i Ripple, firmy muszą dostosować się do tych zmian, aby utrzymać się na powierzchni.

Tak wiele głównych przemian społecznych zachodzi coraz częściej. Innowacje zakłócają niemal każdą branżę, od tego, jak zamawiamy taksówki, czy jak rezerwujemy pokoje hotelowe.

Nasz świat zmienia się dramatycznie, a istotą tej transformacji jest sposób prowadzenia biznesu w nowej gospodarce cyfrowej waluty. Wraz z rozwojem walut cyfrowych, takich jak Bitcoin, Ethereum i Ripple, firmy muszą się dostosować, aby utrzymać się na powierzchni.

Ewolucja waluty cyfrowej

Innowatorzy i zakłócający świat technologii wykorzystali globalny kryzys gospodarczy z 2008 roku, aby odcisnąć swoje piętno na zawsze. Pionierzy waluty cyfrowej wykorzystali postęp technologii przetwarzania w chmurze, zwracając się do Internetu, aby zbudować stabilną, opłacalną i niewidzialną walutę: Bitcoin.

11 lat później i niezliczone organizacje wykorzystują moc technologii blockchain, na której zbudowano bitcoiny. Oto jak przygotować organizację na nowy system:

Jak przygotować firmę na erę cyfrowej waluty

Zacznij od zapoznania się z mechanizmami stojącymi za tymi zmianami. Jakie są najnowsze trendy i zmiany? Jak możesz myśleć bardziej strategicznie w odniesieniu do tych zmian? Na przykład, co robią pierwsi użytkownicy cyfrowej waluty i jak wdrażają te zmiany we własnych modelach biznesowych?

Kontynuując badania, prawdopodobnie będziesz musiał zadać sobie pytanie, w jaki sposób technologia finansowa (znana również jako FinTech) może pomóc Twojej firmie w przeprowadzeniu transakcji w walucie cyfrowej.

Gdy będziesz gotowy do wdrożenia FinTech, musisz pomyśleć o wprowadzeniu zmian w wielu aspektach struktury transakcji firmy, w tym o tym, jak zarabiasz za pośrednictwem portfeli elektronicznych i jak ich dział księgowości przetwarza.

Weź również pod uwagę implikacje prawa FinTech, które jest niezwykle wyspecjalizowane i stale się rozwija. Przed podjęciem jakichkolwiek poważnych decyzji należy skonsultować się z prawnikiem ds. Technologii, ponieważ prowadzenie działalności na tym poziomie może być potencjalnym polem minowym.

Ostatecznie Twoim celem jest uzyskanie pełnego zrozumienia zmian w świecie walut cyfrowych. Pomoże Ci to potencjalnie zaadaptować go jako sposób prowadzenia działalności gospodarczej, a jednocześnie umożliwi określenie, w jaki sposób Twoja firma może zacząć planować przyszłość.

Zdjęcie zbliżenie Bitcoin

Podczas przeprowadzania badań należy pamiętać, że istnieją organizacje na całym świecie, które wykorzystują technologie FinTech i Blockchain do swojego strategicznego rozwoju. Te strategie cyfrowe stają się kluczowe dla utrzymania konkurencyjności, a ty musisz zrobić to samo.

W związku z tym musisz określić, w jaki sposób wpłynie to na twój model biznesowy w wyniku tych zmian, szczególnie w odniesieniu do zewnętrznych interesariuszy i klientów.

Na przykład, jeśli wdrożysz rozwiązania FinTech, czy to ułatwi lub utrudni działalność, którą z nimi robisz? Czy łańcuch dostaw zostanie usprawniony? Czy pomoże osiągnąć ekonomię skali?

Bardzo ważne jest, aby zastanowić się, jak wdrożyć FinTech, jeśli chcesz przeprowadzać transakcje przy użyciu walut cyfrowych. Na początek warto zapytać istniejących zewnętrznych interesariuszy, czy ich klienci chętnie skorzystaliby z opcji płatności w walucie cyfrowej.

Powinieneś także sprawdzić, w jaki sposób cyfrowa waluta pomoże w rozwoju Twojej firmy. Będzie to oczywiście w dużej mierze zależeć od rynku, na którym działasz, i relacji, jakie masz z interesariuszami, ale wszystkie te elementy będą miały wpływ na cały proces.

Wreszcie, musisz upewnić się, że Twoi klienci mają możliwość wysyłania i odbierania płatności za pośrednictwem cyfrowej waluty, a wszystkie transakcje muszą być również wykonywane z optymalnym bezpieczeństwem.

Przygotowanie firmy do nowej gospodarki cyfrowej rozpoczyna się od zaakceptowania faktu, że zmiana jest nieuniknioną częścią biznesu i życia. Patrząc w przyszłość, firmy z pewnością będą musiały zaakceptować istnienie walut cyfrowych i rozważyć ich przyjęcie, jeśli chcą odnieść sukces.

Zwróć się do ekspertów

Dzięki prawie 10-letniemu doświadczeniu w branży, AIONLINE.pl posiada wiedzę i umiejętności, które napędzają rozwój Twojej firmy. Skontaktuj się z naszym zespołem już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych pionierskich usługach.

Kategorie

Zapytaj nas

aionline.pl
Co możemy dla Ciebie zrobić?
Dziękujemy

Odpowiemy na Twoje zapytanie w ciągu 24 godzin.